in

Cercetarea aproapelui, parohia Retevoiești– Protoieria Mioveni

(Publicat în: 13 mai 2020)

În viața noastră de toate zilele, trebuie să avem către noi înşine inimă de judecător, către aproapele inimă de mamă, iar către Dumnezeu inimă de fiu. Pe Dumnezeu suntem datori să-l iubim din toată inima noastră, din toată puterea şi virtutea, fiind gata să ne dăm viaţa pentru El, aşa cum au făcut sfinţii mucenici, ierarhii  și cuvioşii, care s-au jertfit pentru dragostea lui Hristos şi pentru Evanghelie.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate de întrajutorare, în care părintele slujitor Moraru Mihai de la parohia Retevoiești, protoieria Mioveni, a dăruit alimente pentru cei lipsiți.

 

 

Daruri pentru cei lipsiți, parohia Glavacioc, protoieria Costești

Masa comuniunii creștine – parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești