in

Cercetarea aproapelui, parohiile Rotărești și Bascov – Protoieria Pitești

În viața noastră de toate zilele, trebuie să avem către noi înşine inimă de judecător, către aproapele inimă de mamă, iar către Dumnezeu inimă de fiu. Pe Dumnezeu suntem datori să-l iubim din toată inima noastră, din toată puterea şi virtutea, fiind gata să ne dăm viaţa pentru El, aşa cum au făcut sfinţii mucenici, ierarhii  și cuvioşii, care s-au jertfit pentru dragostea lui Hristos şi pentru Evanghelie.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a venit în ajutorul celor care se află la Adăpostul de noapte din cartierul Găvana, fiind oferită hrană caldă de preoții slujitori Enescu Tiberiu de la parohia Rotărești și Tudor Răzvan de la parohia Bascov.

 

Cum stă în casă evlavia cu educaţia

Un pachețel pentru fiecare – Mănăstirea Glavacioc