in

Colind străbun, parohia Rădești, protoieria Mioveni

(Publicat în: 28 decembrie 2018)

Naşterea Mântuitorului Iisus Hristos este o minune care a răscolit şi transformat lumea, istoria şi oamenii. Prin ea se bucură toţi cei care cred în Dumnezeu, care se simt pregătiţi pentru a-L primi şi a-L purta în inimi şi în suflete. Deci, prin Pruncul Nou Născut ni s-a deschis nouă şi întregii creaţii o nouă cale şi o nouă viaţă în Biserică.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare a organizat un concert de colinde la parohia Rădești, protoieria Mioveni. Preoții slujitori Tudor Vasile și Pătrașcu Lucian, au mulțumit colindătorilor și le-au oferit daruri.

 

Ajutor la domiciliu, parohia Bascov, protoieria Pitești

Bucuria de a dărui, parohia Glavacioc, protoieria Costești