in

Comuniunea sfinților – cateheză parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

(Publicat în: 5 martie 2020)

Sectorul Învățământ, prin Biroul de Cateheza si Activitati cu Tineretul din cadrul Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a organizat prin preoții Stănescu Paul Adrian și Dumitrescu Horia de la parohia Mavrodolu din Pitești o activitate educațional recreativă la Școala Generală Tudor Arghezi din Pitești cu ocazia prăznuirii Sfântului Sfințit Mucenic Haralambie.

A fost rostit un cuvânt de învățătură cu privire la viața și minunile Sfântului Sfințit Mucenic Haralambie în care s-a subliniat importanța credinței în Dumnezeu atunci când viața pare să ne încerce cu momente grele din care nu găsim ieșirea.

Prezentarea Concursului Național de Cateheză la Școala Nae A. Ghica din Rucăr

Masa bucuriei, parohia Sfinții Împărați din municipiul Curtea de Argeș