in

Concert de colinde al parohia Priboienii de Jos, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 24 decembrie 2015)

Colindele, aceste minunate creații populare, s-au păstrat din generație în generație și au răsunat în fiecare an, fără întrerupere, în casele creștinilor, în ajun de Crăciun, sub luceafărul de argint al păcii, în seara de Anul Nou și la alte sărbători, aducând bucurie și mângâiere.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, preoții și credincioșii parohiei Priboienii de Jos, au primit vizita colindătorilor: Grupul Doina Cârcinovului și corul elevilor din comuna Priboieni, fiind răsplătiți cu daruri și iconițe.

Bătrâneți liniștite în parohia Stănești din Protoieria Curtea de Argeș

Ajutor la domiciliu în parohia Sfântul Ioan Botezătorul din municipiul Pitești