in

Concursul ,,Iubirea lui Hristos în familia mea” – atelier de lucru la Școala Nae A. Ghica din Rucăr

(Publicat în: 17 martie 2020)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, a desfășurat o activitate didactiică la Școala Nae A. Ghica din Rucăr.

Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, a fost prezent în mijlocul elevilor de la clasa a IV a,  de la Școala Nae A. Ghica din Rucăr,  în cadrul unui atelier de lucru deschis, în care s au pictat icoane cu Maicii Domnului, chipul mamei desăvârșite, lucrări care vor face parte integrantă din Portofoliul Concursului ,,Iubirea lui Hristos în familia mea” desfășurat  în contextul declarării Anului 2020,  ,,Anul Omagial al  pastorației părinților și copiilor” și  ,,Anul comemorativ al filantropilor ortodocși români”.

Milostenia, scară către Cer, parohia Sfântul Ioan Botezătorul din Pitești

Daruri pentru copiii din comuna Uda, protoieria Pitești