in

Concursul Național Catehetic: Hristos, sufletul satului meu în parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 28 februarie 2019)

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, desfășoară diferite activități didactice pentru organizarea și desfăşurarea Concursului Național Catehetic: ,,Hristos, sufletul satului meu”, în care sunt implicați elevi,  cadre didactice, profesorii de Religie de la şcolile din cuprinsul eparhiei și preoți coordonatori ai grupelor catehetice.

Preotul slujitor Arsulescu Sebastian,  de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, a prezentat proiectul, cerințele și obiectivele celor trei secțiuni ale Concursului, elevilor de la Liceul Victor Slăvescu din Rucăr, proiectul urmând a fi prezentat și implementat, la toate clasele în colaborare cu d-na profesor de Religie, Durdun Oana, la final fiind selectate lucrările care vor alcătui Portofoliul de Concurs.

Elevii și cadrele didactice au primit cu entuziasm această inițiativă.

 

Bătrâneți binecuvântate – parohia Glavacioc, protoieria Costești

Ajutor la domiciliu, parohia Schei, municipiul Câmpulung Muscel