in

Concursul Național Catehetic „Hristos, sufletul satului meu” – parohia Rucăr Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 29 martie 2019)

Sectorul Învățământ  și Activități cu Tineretul al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, desfășoară diferite activități didactice pentru organizarea și desfăşurarea Concursului Național Catehetic: ,,Hristos, sufletul satului meu”, în care sunt implicați elevi,  cadre didactice, profesorii de Religie de la şcolile din cuprinsul eparhiei și preoți coordonatori ai grupelor catehetice.

Preotul slujitor Arsulescu Sebastian,  de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, coordonator de proiect, s-a alat în mijlocul participanților, elevii de la Liceul Victor Slăvescu din Rucăr, pentru selecția lucrărilor câștigătoatre la nivelul şcolii și alcătuirea Portofoliului final, pentru participarea la prima etapă a Concursului, care va avea loc la sediul protoieriei Câmpulung Muscel, în ziua de 2 aprilie 2019.

La alcătuirea Portofoliului de concurs, au participat cu lucrări și elevi de la Şcoala Nae A. Ghica din Rucăr.

 

Rugăciune și post, tămăduire pentru suflet – cateheză parohia Glavacioc, protoieria Costești

ZIUA POEZIEI săbătorită la Școala Băiculești