in

COPIII DE LA ȘCOALA MIRCEA CEL BĂTRÂN s-au rugat la Biserica Sfântul Gheorghe din Curtea de Argeș

(Publicat în: 20 iunie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul-Biroul de Cateheză a organizat la Parohia ”Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din municipiul Curtea de Argeș o activitate educațional-catehetică la Praznicul Pogorârii Duhului Sfânt.

Copiii de la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân” din localitate coordonați de doamna profesoară de religie, Maria-Gabriela Savu au ascultat un cuvânt de învățătură de la preoții slujitori, Dan-Florin Obrocea și Anton Dicu.

În așteptarea vacanței, copiii au mulțumit lui Dumnezeu pentru rezultatele frumoase de la școală.

La final, copiii au primit iconițe din partea parohiei.

Cum se prepară tinctura?

Ajutor la domiciliu, parohia Drăguțești, protoieria Pitești