in

Credincioșii parohiei Vulpești în pelerinajul bucuriei

(Publicat în: 5 septembrie 2019)

In perioada 19-22 august 2019, un grup de credinciosi de la Parohia Vulpesti din Protoieria Costesti-Arges, s-au aflat intr-un pelerinaj in Maramures.

Pelerinajul a fost organizat de catre părintele Burcea Adrian Corneliu si a avut o dimensiune spirituala, prin vizitarea unor manastiri, cat si una culturala prin includerea in program a unor obiective istorice.

Pe parcursul itinerarului spiritual-cultural, pelerinii de la Parohia Vulpesti, au vizitat si au inaltat rugaciuni la : Manastirea Ostrov ( Calimanesti) Cozia, Turnu, Manastirea Sambata de Sus, Dumbrava, Nicula, Mihai Viteazu, Rohia, Sapanta-Peri, Barsana, Moisei, Cimitirul Vesel…etc.

Au participat la Sf. Liturghie la Catedrala Reintregirii din Alba-Iulia s-au rugat, au cantat pricesne iar la obiectivele culturale s-au intonat cantece patriotice.

La intoarcerea acasa au marturisit bucuria si starea de bine pe care au simtit-o in aceasta calatorie duhovniceasca in Maramures.

 

Care zaharuri susțin viața la nivel celular?

Daruri pentru cei nevoiași, parohia Coasta Uzinei, protoieria Mioveni