in

,,Cum să ne rugăm pentru părinți” – cateheză la Școala Nae A. Ghica din Rucăr

(Publicat în: 17 martie 2020)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, a desfășurat o activitate catehetică la Școala Nae A. Ghica din Rucăr. Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, a fost prezent în mijlocul elevilor de la clasa a I a,  de la Școala Nae A. Ghica din Rucăr, unde a susținut cateheza ,,Cum să ne rugăm pentru părinți”.

Activitatea se înscrie în complexul de activități catehetice, desfășurate în contextul declarării Anului 2020,  ,,Anul Omagial al  pastorației părinților și copiilor” și  ,,Anul comemorativ al filantropilor ortodocși români”, de către Centrul Social Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul” din Rucăr, pe tot parcursul anului în curs.

 

Providenţa

Bătrâneți binecuvântate, parohia Retevoiești, protoieria Mioveni