in

Cununa virtuților: milostenia, parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 24 decembrie 2018)

Faptele bune facute celor sarmani reprezinta singura avere cu care omul se infatiseaza lui Dumnezeu. De aceea in fiecare sarman intalnit, trebuie sa vedem o comoara si sa nu trecem indiferenti, caci milostenia e comoara prin care ne putem castiga locul in imparatia lui Dumnezeu.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a dăruit alimente familiilor cu venituri modeste prin preoții slujitori Arsene Nicolae, Palmeș Cristian Constantin și Vlăsceanu Ovidiu Marian de la parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș.

 

Daruri de Crăciun, parohia Mavrodolu, municipiul Pitești

Daruri pentru credincioșii din zonele izolate, Așezământul Sfinții Împărați din Pitești