in

Cuvântul care rodește, cateheză la parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 27 octombrie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, a organizat în Parohia Lăzărești o activitate catehetică în cadrul parteneriatului încheiat între  Biserică și Școală.

Părintele coslujitor Geantă Horațiu – Ioan le-a vorbit elevilor de la Școala Gimnazială Lăzărești, aflați sub îndrumarea doamnei profesor de religie Geantă Solomon Petruța, despre îngăduință și iertare, într-o lume în care se promovează din ce în ce mai mult egocentrismul și autosuficiența. S-a accentuat punerea în practică a cuvântului lui Dumnezeu care ne dorim să cadă în pământul bun al inimilor noastre spre a rodi pace și bucurie în Duhul Sfânt.

Răpirea unor moaște

Târgul de toamnă la Școala Virgil Calotescu din Bascov