in

Dăruim un calendar pentru anul centenar – parohia Valea Mare, orașul Ștefănești

(Publicat în: 28 noiembrie 2018)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune organizează, prin parohiile argeșene și muscelene numeroase proiecte pentru ajutorarea semenilor noștri, aflați în diferite încercări și suferințe.

Preotii slujitori Iriminescu Tiberiu și Stancu Sabin, impreună cu consiliul parohial și credinciosii din parohia Valea Mare Podgoria au initiat proiectul ,,Daruim un calendar pentru anul centenar”. In cadrul acestui proiect vor oferi 100 de calendare catre Scolile din Valea Mare si catre centrele de ocrotire sociala pentru tineri si batrâni din cadrul parohiei. Pana in prezent s au oferit calendare pentru Centrul de Tip Familial Valea Mare, pentru asezamantul de batrani si pentru Scoala Generala Constantin Brancoveanu din localitate.

Zâmbet de copil, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești

100 de ani de la Marea Unire – manifestare cultural-artistică la Universitatea din Pitești