in

Dăruind vei dobândi, în parohia Turculești, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 26 iulie 2016)

Sufletul primește în fiecare zi multe răni, unplându-se de mânie, arătându-se nepăsător, poftind, disprețuind, invidiind. Așadar, trebuie să-i pregătim și medicamentul. Și nu este mic medicamentul milosteniei care poate fi pus pe toate rănile. Pentru că și Scriptura zice: ”Dați mai întâi milostenie cele ce sunt înăuntrul vostru și, iată, toate vă vor fi curate” (Luca 11, 41).

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Bologea Cosmin Vasile, de la parohia Turculești, protoieria Topoloveni, a dăruit alimente și îmbrăcăminte pentru o familie nevoiașă.

Importanța educației religioase – cateheză în parohia Mavrodolu, municipiul Pitești

Alături de cei necăjiți, parohia Sfinții Împărați din Curtea de Argeș