in

Dăruind vei dobândi, parohia Budișteni, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 10 septembrie 2016)

Dacă educația morală reprezintă acea latură a procesului de pregătire a copilului pentru viața care are în vedere cunoașterea, înțelegerea și practicarea binelui în viața socială și adaptarea la viața comunității, educația religioasă trebuie priviră într-o strânsă legătură cu educația morală acordându-i fundament divin.

La început de an școlar, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu binecuvântarea Părintelui Arhiepiscop Calinic, vine în sprijinul familiilor cu posibilități modeste și dăruite ghiozdane și rechizite. O astfel de acțiune socială a avut loc și în parohia Budișteni din protoieria Topoloveni, unde părintele slujitor Ungureanu Mihail a adus bucurie în sufletelor micilor creștini.

Bătrâneți cu bucurii sfinte, parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș

Activitate catehetică la parohia Hârtiești, protoieria Câmpulung Muscel