in

Dăruind vei dobândi, parohia Coasta Uzinei, protoieria Mioveni

(Publicat în: 28 aprilie 2020)

Sfântul Ioan Gură de Aur socotește că milostenia este o bună însoțitoare a pocăinței, făcând ca aceasta din urmă să lucreze repede și deplin. Milostenia are ca roadă rugăciunea și sporește iubirea. Numai prin milostenie și milă ajungem să ne asemănăm cu Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Marcu Marin de la parohia Coasta Uzinei, protoieria Mioveni, a dăruit câteva lucruri pentru o familie cu copii, pentru a trece mai ușor peste greutăți și lipsuri.

 

Alături de cei nevoiași, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

Masa bucuriei – parohia Sfântul Ioan Botezătorul, protoieria Pitești