in

Dăruind vei dobândi, parohia Maica Precista, protoieria Pitești

(Publicat în: 25 octombrie 2016)

Nimic nu este mai puternic decât milostenia! Ea este pricina luminii aici și în viața cealaltă. ”Atunci lumina ta va răsări ca zorile”, spune profetul Isaia, dacă milostenie aproapelui tău. Și așa cum untdelemnul candelei dăruiește lumină, la fel și milostenia în viața cealaltă ne va dărui din belșug și lumină minunată.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a desfășurat o activitate filantropică în care părintele slujitor Bucur Dorin de la parohia Maica Precista din municipiul Pitești, a venit în ajutorul unei familii cu trai modest, dăruindu-le alimente pentru traiul zilnic.

Ziua Armatei Române în Protopopiatul Curtea de Argeș

Cateheză la Sfântul Mare Mucenic Dimitrie Izvorâtorul de Mir în Protoieria Curtea de Argeș