in

Dăruind vei dobândi, parohia Maica Precista, Protopopiatul Pitești

(Publicat în: 23 februarie 2017)

Atunci când facem rugăciune la Dumnezeu, aceasta să fie însoțită de milostenie și vom dobândi răspuns bun la cererea noastră. Nu prin ridicarea mâinilor suntem auziți. Să ne întindem mâinile nu spre cer, ci spre mâinile săracilor.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune socială în care  Părintele coslujitor Petre Marius Popescu de la parohia Maica Precista, protoieria  Pitesti, a dăruit unei familii  îmbrăcăminte.

PELERINAJUL BUCURIA CREDINȚEI la Mânăstirea Curtea de Argeș

Justinian Patriarhul și apărătorii Ortodoxiei în timpul comunismului – simpozion la Facultatea de Teologie din Pitești