in

Dăruind vei dobândi, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

(Publicat în: 25 ianuarie 2020)

De aceea, Solomon zicea: „Omul e mare, omul milostiv e nepreţuit”. Milostenia are aripi mari, ele străbat văzduhul, depăşesc luna, străbat prin razele Soarelui şi se ridică până în înaltul cerului. Nici acolo nu se opresc. Depăşesc cerul, lasă în urmă legiunile de îngeri, carele arhanghelilor şi toate puterile cele înalte şi nu se opresc decât la picioarele Tronului împărătesc.

Preoții slujitori Horia Dumitrescu și Paul Stănescu de la parohia Mavrodolu, protoieria Pitești au adus daruri în comunitățile defavorizate, aducând bucurie în sufletele celor lipsiți.

Unirea Principatelor Române sărbătorită la Curtea de Argeș

PROBLEMATICA UNIRII ÎN SPAȚIUL ROMÂNESC – moment aniversar în municipiul Curtea de Argeș