in

Dăruind vei dobândi, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II din Pitești

(Publicat în: 10 ianuarie 2019)

Ceea ce dăruim aici, în această viață pământească, le vom primi în frumusețea lumii nevăzute cu mai mare cinste și câștigurile vor fi mari și duhovnicești. Aici, lucrurile pe care le dăruim înseamnă cerere, însă în viața cealaltă înseamnă comoară adunată, împrumut și datorie, fiindcă Sfânta Scriptură zice: ”Cel ce are milă de sărman împrumută Domnului, și El îi va răsplăti fapta lui cea bună” (Pilde 19, 17).

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a adus bucurie pentru o familie cu greutăți prin darurile oferite de părintele slujitor Doru Dumitrescu de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II din municipiul Pitești.

 

Ajutor la domiciliu, mănăstirea Glavacioc

Bătrâneți binecuvântate, parohia Turculești, protoieria Topoloveni