in

Dăruind vei dobândi – parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești

(Publicat în: 14 septembrie 2018)

Risipit-a, dat-a săracilor, dreptatea lui va rămâne în veacul veacului. Cei care seamănă risipesc bunurile lor și dau din timp lucrurile de aici, ca să primească pe cele viitoare. Risipa care se întâmplă astfel este mai bună decât culesul.

Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic şi de Misiune, a desfăşurat o activitate socială în Parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești, în cadrul proiectului Dăruind vei dobândi.

În cadrul acestei activităţi, părintele Doru Dumitrescu a dăruit rechizite, îmbrăcăminte și un ghiozdan pentru un copil care provine dintr-o familie nevoiașă.

Crucea înseamnă acceptarea suferințelor în fiecare zi

Masa bucuriei și a comuniunii, parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș