in

Dăruind vei dobândi, parohia Sfântul Apostol Andrei – Tudor Vladimirescu, protoieria Pitești

(Publicat în: 27 noiembrie 2018)

Cine seamănă puțin, puțin va secera, cine seamănă mult, mult va secera. Dărnicia are loc atunci când dăruiești pentru cauze speciale și pentru scopuri bine definite.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, au loc permanent acțiuni filantropice pentru ajutorarea semenilor noștri. Părintele slujitor Vlad Marian de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Tudor Vladimriescu, protoieria Pitești, a dăruit alimente, medicamente și îmbrăcăminte pentru cei nevoiași.

 

100 de ani de la România Mare, cateheză parohia Glavacioc, protoieria Costești

Slujbă de comemorare a ctitorilor Colegiului Economic Maria Teiuleanu din Pitești