mde
in

Dăruind vei dobândi, parohia Slatina, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 1 mai 2019)

Când oferi ceva celui aflat în nevoie, bucuria feței tale să fie mai mare decât darul tău și cu cuvântul fă-l să uite necazul. Iar dacă faci acest lucru, bucuria este și mai mare în mintea lui decât darul tău și decât nevoia trupului. Sfântul Isaac Sirul zice:,,Iar când dai ceva celui lipsit, darul tău să fie însoțit de veselia fetei tale și prin cuvinte bune să mângâi întristarea lui.

Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social și de Misiune, a desfășurat o acțiune filantropică în care părintele slujitor Enache Ion Cristinel de la Parohia Slatina, Protoieria Curtea de Argeș a adus bucurie pentru trei copii, prin darurile oferite.

Alături de cei necăjiți, parohiile Bascov și Rotărești, protoieria Pitești

Masa bucuriei și a comuniunii, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel