in

Dăruind vei dobândi, parohia Zorile, protoieria Costești

(Publicat în: 3 mai 2017)

Pentru a împlini porunca divină, trebuie să ne unim în a face binele care aduce mângâiere celor în nevoi, alinare celor bolnavi, compasiune celor în durere, ajutând pe semenii noștri, cu generozitate și dragoste creștină, așa cum ne învață Hristos, Mântuitorul lumii.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, prin părintele slujitor Geangavelea Ilie de la parohia Zorile, protoieria Costești, a organizat o activitate socială, prin ajutorarea cu alimente și dulciuri a unei familii cu venituri modeste.

Maica Domnului – izvor de viață dătător, cateheză la parohia Expo Parc din Pitești

Să dăm culoare vieții, atelier de lucru la parohia Găvana IV din Pitești