in

Darul sănătății, parohia Galeș, protoieria Curtea de Argeș

Despre atitudinea creștină în fața bolii, Sfântul Ambrozie scria următoarele: ”Dacă nevoia o cere, un om înțelept va primi cu bucurie neputința trupească, dându-și chiar și întregul său trup la moarte pentru Hristos. Dacă sănătatea lui va fi afectată, acest om nu se va simți rănit în suflet sau sfâșiat de suferința trupească. El este mângâiat de luptă pentru desăvârșire în virtuți”.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic a desfășurat o acțiune misionar-pastorală, în care părintele slujitor Eftimie Victor de la parohia Galeș, protoieria Curtea de Argeș, a ajutat financiar un credincios care și–a recăpătat vederea, în urma unei operații.

Glasuri de colindători la parohia Slobozia din protoieria Câmpulung Muscel

Cateheză și colind la parohia Găvana IV – Pitești