in

Darul sănătății, parohia Sfântul Vasile cel Mare, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 23 octombrie 2018)

Viața este miracolul existenței. Viața este cel mai de preț bun pe care îl are omul, acest pumn de țărână peste care cade o rază a veșnicie. Acest dar minunat și premărit al vieții a fost dăruit de Dumnezeu omului cu toate calitățile ei superioare, ale cugetării și ale sensibilității cu puterea de a înțelege, cu puterea cunoașterii și a vibrației în fața suferinței, bunătății și frumuseții.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, se implică în diferite proiecte pentru ajutorarea credincioșilor. Părintele slujitor Sandu Constantin de la parohia Sfântul Vasile cel Mare din Protoieria Curtea de Argeș, a dăruit medicamentele pe trei luni pentru o femeie cu venituri modeste.

 

 

 

Tinerii ortodocși argeșeni și musceleni s-au întâlnit în orașul Costești

Mâini dibace – parohia Găvana IV, municipiul Pitești