in

Darul sănătății, parohia Sfântul Vasile cel Mare, protoieria Curtea de Argeș

Viața este miracolul existenței. Viața este cel mai de preț bun pe care îl are omul, acest pumn de țărână peste care cade o rază a veșnicie. Acest dar minunat și premărit al vieții a fost dăruit de Dumnezeu omului cu toate calitățile ei superioare, ale cugetării și ale sensibilității cu puterea de a înțelege, cu puterea cunoașterii și a vibrației în fața suferinței, bunătății și frumuseții.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, se implică în diferite proiecte pentru ajutorarea credincioșilor. Părintele slujitor Sandu Constantin de la parohia Sfântul Vasile cel Mare din Protoieria Curtea de Argeș, a dăruit medicamentele pe trei luni pentru o femeie cu venituri modeste.

 

 

 

Tinerii ortodocși argeșeni și musceleni s-au întâlnit în orașul Costești

Mâini dibace – parohia Găvana IV, municipiul Pitești