in

Daruri de Crăciun la Spitalul Municipal din Curtea de Argeș

Pe nimeni milostenia nu l-a făcut sărac, ci mai degrabă l-a îmbogăţit. De aceea, şi Sfântul Apostol Pavel spune: „Prisosinţa voastră să împlinească lipsa acelora, pentru ca şi prisosinţa lor să împlinească lipsa voastră, spre a fi potrivire, precum este scris: «Celui cu mult nu i-a prisosit, şi celui cu puţin nu i-a lipsit»” (II Cor. 8, 14-15).

Cu binecuvântarea și îndemnul Înaltpreasfinţitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului prin Sectorul Social Filantropic și de Misiune a organizat o acțiune social-pastorală, în care părintele slujitor Matache Diodor de la biserica cu hramul Sfântul Mare Mucenic Dimitrie din incinta Spitalului Municipal Curtea de Argeș, a oferit daruri pacienților aflați pe patul de suferință, iar copiii au primit dulciuri și jucării.

Ajutor la domiciliu în parohia Glavacioc, protoieria Costești

Bătrâneți liniștite – parohia Corbi din Protopopiatul Curtea de Argeș