in

Daruri de Sfintele Paști, parohia Sfinții Voievozi, municipiul Curtea de Argeș

(Publicat în: 29 aprilie 2019)

Milostenia, calea regală spre îndumnezeire merge mână în mână cu smerenia neînvăluită, ci lucrătoare după pilda Mântuitorului, care ne învață că acela care vrea să fie mai mare, să fie slujitor tuturor.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu ajutorul parohiilor, desfășoară proiectul: Daruri de Sfintele Paști, prin care se aduce o rază de speranță în sufletele și viața celor încercați de suferințe.

Preoții slujitori Arsene Nicolae și Vlăsceanu Ovidiu Marian de la parohia Sfinții Voievozi din municipiul Curtea de Argeș, au dăruit alimente pentru masa de sărbători celor cu venituri modeste.

 

A doua Înviere la Catedrala Arhiepiscopală, în anul mântuirii 2019

Bătrâneți binecuvântate la Căminul Vatra Bunicilor din Câmpulung Muscel