cof
in

Daruri la început de an școlar, parohia Godeni, Protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 10 septembrie 2018)

În Biserică învățăm de la Sfinții Părinți că educația tinerilor și a copiilor este o artă și nu una întâmplătoare, ci ea este cea mai însemnată dintre arte. Prin educaţia creştină copiii devin făclii luminoase ale vieții duhovnicești.

Preotul Iosif Viorel de la parohia Godeni a dăruit ghiozdane și rechizite a patru elevi din parohie ai căror părinți au posibilități modeste, pentru a face față tuturor cheltuielilor ocazionate de începutul noului an școlar.

Activitatea face parte din proiectul social-aducativ pe care Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului îl desfășoară prin Sectoarele Învățământ și Social.

Zâmbet în suflet de copil – parohia Retevoiești, protoieria Mioveni

Viața Maicii Domnului dezvăluită de Sfânta Tradiție – manifestare la parohia Găvana IV din Pitești