in

Daruri la început de an școlar, parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 10 septembrie 2019)

Durerea schimbă sufletul omului, îl înmoaie, și astfel poate primi cuvântul lui Dumnezeu. Deci, când durerea face pregătirea și se apropie de acel suflet și un om, al lui Dumnezeu, atunci și cuvintele dumnezeiesti lucrează mântuirea lui.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în ajutorul a 29 de copii nevoiași, care au primit din partea părintelui slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena din municipiul Curtea de Argeș, ghiozdane, rechizite, îmbrăcăminte și încălțăminte.

 

Pregătirea pentru începerea Postului

Tabăra „Tradiţie şi noutate” la Mănăstirea Comana – Giurgiu