in

Daruri pentru cei în vârstă, parohia Vișoi II, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 19 august 2019)

Milostenia este calea sigură ce duce la Dumnezeu, El Însuși recomandându-ne să fim milostivi: „Fiți deci milostivi, precum și Tatăl vostru Cel ceresc, milostiv este” (Luca 6, 36). Mântuitorul amintește virtutea milosteniei în legătură cu desăvârșirea: „De voiești să fi desăvârșit, mergi, vinde averile tale și le dă săracilor și vei avea comoară în cer” (Mt. XIX,21).

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune filantropică în care preoții slujitori Ganea Andrei și Florea Cătălin de la parohia Vișoi II, protoieria Câmpulung Muscel, au dăruit pachete cu alimente pentru bătrâni.

 

Ajutor la domiciliu, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

Protoieria Pitești – Campionii Bucuriei Sociale, august 2019