in

Daruri pentru cei lipsiți, parohia Izvorul Tămăduirii, protoieria Pitești

(Publicat în: 6 iunie 2019)

Mâinile întinse reprezintă dureroasele nevoi ale lumii – foamea duhovnicească, foamea trupească, la a căror alinare suntem chemați să ajutăm prin ceea ce dăm, pentru că milostenia deschide mâna lui Dumnezeu.

Parohia Izvorul Tamaduirii Expo Parc din municipiul Pitești, cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare de Ziua Internațională a Copilului.

Preoții slujitori Grecu Nicolae și Odă Nicolae de la parohia Izvorul Tămăduirii din municipiul Pitești, în parteneriat cu Școala Gimnazială Matei Basarab din localitate au donat alimente, dulciuri, produse de igienă și întreținere,  jucării, îmbrăcăminte, cărți, rechizite școlare copiilor de la Valea Plopului și Valea Screzii din Județul Prahova.

ZÂMBET DE COPIL!  – Concurs județean de creație, ediția a III-a 

Preoții din Cercul Pastoral nr. III al Protoieriei Topoloveni, s-au reunit în biserica Budișteni