in

Daruri pentru cei lipsiți, parohia Sfântul Vasile cel Mare, municipiul Curtea de Argeș

(Publicat în: 26 septembrie 2018)

Milostenia se preface în mulțumire și doxologie adusă lui Dumnezeu și în rugăciuni continue ale celor care fac binefaceri cu cea mai fierbinte dragoste. Așadar, să aducem jertfă în fiecare zi și să jertfim pe aceste altare, pentru că jertfa milosteniei este mai înaltă și decât rugăciunea și decât postirea, fiind de ajuns să vină din câștig drept și din osteneli asemănătoare.

Părintele slujitor Sandu Constantin de la parohia Sfântul Vasile cel Mare din protoieria Curtea de Argeș, a venit în ajutorul unei familii, care, în prag de iarnă, nu avea o sursă pentru încălzire, și le-a dăruit o sobă.

Ajutor la domiciliu, mănăstirea Glavacioc

Protoieria Câmpulung Muscel – Campionii Bucuriei Sociale, septembrie 2018