in

Daruri pentru cei lipsiți – parohia Sfinții Martiri Brâncoveni, protopopiatul Mioveni

(Publicat în: 6 februarie 2020)

Fiind făcut după chipul Stăpânului său, omul este dator să sădească în inimă sămânţa milei creştine. Din acest punct de vedere, mila nu este numai o însuşire dumnezeiască, ci şi una dintre virtuţile cu care se încununează adevăraţii creştini, podoabă nepreţuită şi fântână nesecată a veşnicelor bunătăţi.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a avut loc o acțiune socială în care preoții slujitori Neacșu Ionuț și Popescu Adrian de la parohia Sfinții Martiri Brâncoveni, din protoieria Mioveni, au dăruit alimente și haine, celor nevoiași.

 

Masa bucuriei – Centrul Social Cultural „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavrii”, parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș

Zâmbet în suflet de copil, parohia Sfântul Vasile cel Mare, protoieria Curtea de Argeș