in

Daruri pentru cei nevoiași, parohia Mavrodolu din Pitești

(Publicat în: 25 aprilie 2020)

Pentru aceasta, intrați toti întru bucuria Domnului nostru; și cei dintâi, și cei de al doilea, luați plata. Bogații și săracii împreună bucurați-va. Cei ce v-ați înfrânat și cei leneși, cinstiți ziua. Cei ce ați postit și cei ce n-ați postit, veseliți-vă astăzi. Masa este plină, ospătați-vă toți. Vițelul este mult, nimeni să nu iasă flămând.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, continuă proiectul de ajutorare a celor aflați la Centrul Social „Speranța”(Găvana III)- din municipiul Pitești, care au zilnic nevoie de hrană.

Preotul Dumitru-Victor Sturzeanu împreună cu epitropul bisericii, Ion Bulacu au vizitat, acest centru, oferind alimente specifice sărbătorii Invierii Domnului Iisus Hristos, oamenilor defavorizați și greu încercați.

 

Ajutor la domiciliu, parohia Glâmbocata I, protoieria Topoloveni

Solidari cu cei necăjiți, parohia Priboienii de Jos, protoieria Topoloveni