in

Daruri de Crăciun – parohia Brăduleț, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 28 decembrie 2019)

Sfinții Părinți ne învață că milostenia este împrumut dat Cerului, bani sau bunuri date acolo unde hoții, rugina sau moliile nu le pot fura sau distruge și că, în momentul în care vom părăsi lumea aceasta materială, mergând către Dreapta Judecată, nu ne vor însoți cele pe care le-am adunat, ci acelea pe care le-am dat, nu ceea ce am strâns material, ci ceea ce am oferit.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Duiculeasa Adrian de la parohia Brăduleț, protoieria Curtea de Argeș, a oferit daruri copiilor și celor cu venituri modeste.

 

Bucuria Nașterii Domnului la Centrul Medico Social de la Dedulești, protoieria Pitești

Colindul sfânt și bun în orașul Mioveni