in

Daruri pentru copii – parohia Sfinții Împărați din municipiul Curtea de Argeș

(Publicat în: 24 decembrie 2019)

Mult lucrează Dumnezeu prin milostenia pe care o facem, dacă milostenia este săvârșită cu inima înfrântă. Obișnuința în fapta milosteniei biciuiește nepăsarea și comoditatea din noi, alungă zgârcenia și osândirea aproapelui din suflet, dându-ne inimă de mamă pentru toți oamenii și învățându-ne a fi lesne săritori la necazul celui de lângă noi.

Elevii Liceului Tehnologic Ferdinand I au susținut un concert de colinde în biserica parohiei Sfinții Împărați, după care părintele slujitor Barbu Vasile a dăruit alimente și dulciuri pentru 30 de copii nevoiași. Colindătorii au oferit și ei daruri pentru colegii lor mai mici, care trec prin diferite lipsuri materiale.

 

Vestim Nașterea Pruncului Iisus – cateheză parohia Rotărești

Donație de produse medicale si lucrare spirituală la Secția Nou Născuți- Spitalul Judetean Arges