in

Daruri pentru copii, parohia Slatina, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 8 ianuarie 2020)

Milostenia reprezintă gestul creștin de a face bine, din dragoste și compasiune pentru cel aflat în nevoie. Iubirea de semeni este binevoitoare, înțelegătoare, fiind cel mai natural sentiment. Cum aceasta este atât de importantă, să ne dăm silința să o întărim în suflet și să o sporim în viața noastră!

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în care părintele slujitor Enache Ion Cristinel de la parohia Slatina din protoieria Curtea de Argeș, a adus bucurie copiilor prin darurile oferite.

Din suflet pentru suflet în parohia Valea Mare din orașul Ștefănești

Masa bucuriei, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești