in

Daruri pentru copiii din cătunul Valea Mănăstirii

(Publicat în: 22 septembrie 2017)

Cu purtarea de grijă şi cu îndemnul permanent al Înaltpreasfinţitului Părinte Calinic, în Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului se desfăşoară activităţi de binefacere, milostenie şi sprijin pentru persoanele defavorizate din punct de vedere social.

Preoţii şi diaconii de la parohia „Sfântul Ioan Botezătorul” din Piteşti, cu implicarea Sectorului Social-Filantropic şi de Misiune al Arhiepiscopiei Argeşului şi Muscelului prin P.C. Pr. Puiu Andrei Diaconescu, cu ajutorul Pr. Nicu Daniel, cu sprijinul unei fundaţii umanitare, au oferit dulciuri la mai multe familii de rromi din Satul Valea Mânăstirii, Com. Ţiţeşti.

Bucuria darului în sufletele copiilor, parohia Turculești, protoieria Topoloveni

Protoieria Topoloveni – Campionii Bucuriei Sociale, septembrie 2017