in

Daruri pentru copiii din comuna Uda, protoieria Pitești

(Publicat în: 17 martie 2020)

Să nu încetăm de a face binele, căci vom secera la timpul său, dacă nu ne vom lenevi. Prin urmare: ”Până când avem vreme, să facem binele către toți”, pentru că jertfa aceasta a milosteniei este mai înaltă decât orice iubire de oameni!

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care parohii din municipiul Pitești au adus daruri la Școala Sălișteanu din comuna Uda. Părintele Andrei Diaconescu, coordonatorul Sectorului Social, Filantropic și de Misiune, dimpreună cu preoții slujitori au adus bucurie copiilor, care au primit, jucării, rechizite, dulciuri și îmbrăcăminte.

 

Concursul ,,Iubirea lui Hristos în familia mea” – atelier de lucru la Școala Nae A. Ghica din Rucăr

Masa bucuriei – parohia Glavacioc, protoieria Costești