in

Daruri pentru elevi, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 14 noiembrie 2017)

Despre sensul şi importanţa educaţiei religioase, vorbeşte şi filosoful culturii şi esteticianul Tudor Vianu care, scriind despre interacţiunea valorilor preciza că, dacă toate celelalte domenii au o valoare integrativă, religia se constituie ca o valoare ce dă sens integrator celorlalte direcţii ale cunoaşterii.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, a desfășurat o activitate filantropică în care părintele slujitor Arsulescu Sebastian de la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel, a dăruit manuale de Religie pentru elevii clasei I din cadrul Liceului Victor Slăvescu din localitate.

Sfântul Ioan Gură de Aur – cateheză la parohia Expo Parc, Protoieria Pitești

Fericiți cei milostivi – parohia Mavrodolu, protoieria Pitești