in

Daruri pentru elevi, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

Despre sensul şi importanţa educaţiei religioase, vorbeşte şi filosoful culturii şi esteticianul Tudor Vianu care, scriind despre interacţiunea valorilor preciza că, dacă toate celelalte domenii au o valoare integrativă, religia se constituie ca o valoare ce dă sens integrator celorlalte direcţii ale cunoaşterii.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, a desfășurat o activitate filantropică în care părintele slujitor Arsulescu Sebastian de la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel, a dăruit manuale de Religie pentru elevii clasei I din cadrul Liceului Victor Slăvescu din localitate.

Sfântul Ioan Gură de Aur – cateheză la parohia Expo Parc, Protoieria Pitești

Fericiți cei milostivi – parohia Mavrodolu, protoieria Pitești