in

Daruri pentru elevi, parohia Sfinții Voievozi, municipiul Curtea de Argeș

Sensul informativ al educatiei religioase priveste asimilarea unei culturi religioase care include un set de cunostinte specifice cu caracter teologic, dogmatic, liturgic, concepte si idei privind istoria diverselor credinte si religii ale umanitatii si impactul lor asupra culturii nationale si universale. Prin aceasta educatia religioasa se constituie intr-o componenta a educatiei pentru valori, a educatiei integrale fiind strans legata de educatia intelectuala, estetica, morala si civica si asigurand continuitatea spirituala la nivel social si individual.

Preoții slujitori Arsene Nicolae, Palmeș Cristian Constantin și Vlăsceanu Ovidiu Marian de la parohia Sfinții Voievozi din municipiul Curtea de Argeș, au dăruit manuale de Religie, elevilor din clasele pregătitoare și I de la Școala Gimnazială Regina Maria din localitate.

Din suflet pentru suflet în parohia Glavacioc, protoieria Costești

Masa bucuriei, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești