in

Daruri pentru elevii de la Liceul Victor Slăvescu din comuna Rucăr, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 5 martie 2020)

In aspiratia noastra catre perfectiune, ne raportam la fiinta divina, la Dumnezeu, pentru ca El este singurul model formativ existential. In cultivarea sufletului educatia religioasa nu este unilaterala; ea apeleaza si, chiar mai mult, isi gaseste unele premise care o fortifica in educatia civica, estetica, morala.

Preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Lipan Florentin de la parohia Rucărul de Jos, au fost prezenți în mijlocul școlarilor de la clasa pregătitoare a Liceului Victor Slăvescu din comuna Rucăr, cărora le-au adus manuale de Religie.

Milostenia, coroana virtuților, parohia Fundeni, protoieria Câmpulung Muscel

Ce pot face două mâini dibace – atelier de lucru la parohia Țițești, protoieria Mioveni