in

Daruri pentru elevii de la Școala Gimnazială din comuna Corbi, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 16 ianuarie 2019)

In aspiratia noastra catre perfectiune, ne raportam la fiinta divina, la Dumnezeu, pentru ca El este singurul model formativ existential. In cultivarea sufletului educatia religioasa nu este unilaterala; ea apeleaza si, chiar mai mult, isi gaseste unele premise care o fortifica in educatia civica, estetica, morala.

Preoții slujitori Dumitru Gheorghe și Roșu Irinel de la parohia Corbi și Răducu Gicu de la parohia Corbșori au oferit manuale de Religie, copiilor de la Școala din localitate, rostind și un cuvânt catehetic, prin care au subliniat importanța învățământului.

Bucuria de a dărui, parohia Mavrodolu, municipiul Pitești

DOR DE EMINESCU!-activitate educativă la Școala Gimnazială Valea Danului