in

Daruri pentru elevii piteșteni, parohia Expo Parc

(Publicat în: 1 februarie 2019)

Sensul informativ al educatiei religioase priveste asimilarea unei culturi religioase care include un set de cunostinte specifice cu caracter teologic, dogmatic, liturgic, concepte si idei privind istoria diverselor credinte si religii ale umanitatii si impactul lor asupra culturii nationale si universale.

Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a organizat o activitate educativă, în care preoții slujitori Grecu Nicolae și Odă Nicolae de la parohia Expo Parc, au mers la Școala Marin Preda din Ceair, unde au fost primiți de elevii coordonați de domnul Ene Dorin, profesor de Religie. După cuvântul catehetic, au fost oferite manuale de Religie.

 

 

Educația, fereastră către viitor, parohia Glavacioc, protoieria Costești

Masa bucuriei, parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel