in

Daruri pentru pacienții de la Spitalul Municipal Curtea de Argeș

(Publicat în: 25 decembrie 2018)

Cuvântul milostenie înseamnă de fapt o lucrare și o ofrandă a inimii, un dar făcut cu umilință, cu compasiune față de omul sărman, cu umilință și părere de rău pentru greșelile pe care le-am săvârșit a căror iertare o aflăm prin milostenie.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune socială la Spitalul Municipal din Curtea de Argeș. Părintele slujitor Matache Diodor de la biserica Sfântul Mare Mucenic Dimitrie din curtea spitalului, împreună cu Moș Crăciun au oferit daruri celor care se află pe patul de spital.

 

Alături de cei necăjiți, parohia Mioveni II Nord, Protoieria Mioveni

Nașterea Mântuitorului nostru Iisus Hristos la noua Catedrală Arhiepiscopală din Curtea de Argeș