in

Daruri pentru tinerii de la Centrul din Găvana – parohia Turculești, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 7 iunie 2018)

Izvorâtă din iubirea de Dumnezeu şi de aproapele, milostenia constă în ajutorarea materială şi spirituală a celor aflaţi în nevoi. În Noul Testament, Mântuitorul garantează mila divină pentru cei care fac dovada milosteniei: Fericiţi cei milostivi, că aceia se vor milui.

 
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a organizat o activitate socială, în care părintele slujitor Bologea Cosmin de la parohia Turculești, protoieria Topoloveni, a vizitat copiii de la Centrul din Trivale și le-a oferit daruri.
 

Ajutor la domiciliu – mănăstirea Glavacioc

Sinaxa stareților și starețelor la Mănăstirea Sfântul Ilie Paltinul