in

De la suflet către suflet, parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 6 ianuarie 2019)

Dumnezeu ar fi putut și fără milostenie să-i hrănească pe săraci, dar a legiuit să fie hrăniți de noi ca să ne lege prin iubire și să avem multă dispoziție fierbinte între noi, zicând: ”Nici înălțimea, nici adâncul și nicio altă făptură nu va putea să ne despartă pe noi de dragostea lui Dumnezeu”.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, a venit în sprijinul unei familii nevoiașe cu 5 copii, prin darurile oferite de părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați din Curtea de Argeș.

 

Milostenia – darul lui Dumnezeu pentru oameni, parohia Glâmboc, protoieria Pitești

Masă de Crăciun – parohia Prundu III din municipiul Pitești