in

De la suflet la suflet, parohia Coastea Uzinei – Mioveni

(Publicat în: 18 august 2015)

Când vedem un sărac, să socotim în mintea noastră că acela este Hristos, care şi-a schimbat faţa în chipul aceluia şi vine să ne ceară, doar pentru a ne dărui Împărăţia Lui. Adică fericit este acela care cunoaşte pe Hristos sub hainele săracului.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune socială în care preoții slujitori Marcu Marin, Bobârlă Sorin Axente și Dumitru Constantin de la parohia Coasta Uzinei – Protoieria Mioveni, au dăruit produse alimentare pentru o persoană cu venituri modeste.

Bătrâneți liniștite, parohia Hârtiești – protoieria Câmpulung Muscel, august 2015

Ajutor la domiciliu, parohia Turculești